Dług Nowoczesnej? Petru: “Jeśli chcą, niech spłacają”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Flickr.com

– Z tego co wiem, była próba kolejnej restrukturyzacji długu, czyli przeniesienia spłat na inne okresy, ale nie wiem, jak to wygląda, nie widziałem tego. Zamykam ten temat. Jak chcą, to niech spłacają – stwierdził Ryszard Petru w “Politycznym Graffiti” Polsat News.

Ryszard Petru odniósł się w Polsat News do długu, jaki ma Nowoczesna. Były lider partii przyznał, że wszyscy ją zadłużyli, bo to była “wspólna decyzja”. – Był słynny błąd przelewu. Uważam, że PKW niesprawiedliwie potraktowała Nowoczesną. Nie mniej jednak dziwię się tez, że tego aspektu nikt nie brał w Nowoczesnej pod uwagę. Rzeczywiście Nowoczesna będzie musiała teraz ten dług dług spłacić sama, beze mnie. Ci, co zostali. Przez ostatnie pół roku to ja już nie mam dostępu do informacji. Mało miałem, teraz w ogóle – mówił.

Czytaj także: Konflikt w Nowoczesnej? Kamila Gasiuk-Pihowicz poddała się wotum zaufania

Na dług Nowoczesnej składa się m.in. kredyt w banku PKO, a także ok. 2 mln zł za nieprawidłowe rozliczenie wyborcze. Partia straciła też państwowe subwencje, przysługujące partiom znajdującym się w Sejmie – co roku to około 6 mln zł.

Były lider Nowoczesnej przyznał, że będzie tworzył nową partię, ale dopiero po wyborach samorządowych. – Nazwałem to społeczno-liberalną partią. Oznacza to takie ugrupowanie, które z jednej strony promuje przedsiębiorczość, niskie podatniki. Chodzi o to, upraszczając, niskie podatki, promocja przedsiębiorczości, ale jednocześnie umiejętność zajęcia się tymi, którzy najbardziej potrzebują, żeby były dwa filary, by pieniądze szły na tego typu potrzeby – ujawnił.

DORZECZY

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY