Komorowski zapowiada, że poprze Tuska w wyborach prezydenckich

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fakt.pl

Bronisław Komorowski zapewnił, że jeżeli Donald Tusk zdecyduje się na start w wyborach prezydenckich, wówczas on udzieli mu poparcia.

Komorowski powyższą deklarację złożył podczas spotkania z dziennikarzami chwilę po prezentacji raportu „Analiza i ocena działań legislacyjnych władz Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od początku prac Sejmu VIIIkadencji do końca 2017 roku”, zorganizowanej przez Instytut byłego prezydenta.

Czytaj także: Bronisław Komorowski stanie przed prokuraturą. Odpowie w sprawie Smoleńska

Komorowski pytany o to, czy w sytuacji, gdyby Donald Tusk zdecydował się na start w wyborach prezydenckich on udzieliłby mu poparcia, przyznał, że „wesprze go z największą przyjemnością”. „Oczywiście gdyby Donald Tusk się zdecydował na wystartowanie, to z największą przyjemnością bym go wspierał” – powiedział były prezydent.

Start Tuska w wyborach prezydenckich wydaje się bardzo prawdopodobny także ze względu na oficjalne wypowiedzi byłego premiera, który kilkakrotnie dawał do zrozumienia, że istnieje taka możliwość. Mówił o tym także szef klubu PO, Sławomir Neumann.

„Donald Tusk wróci na wybory prezydenckie. Do tego czasu Platforma musi wygrać wybory samorządowe, europejskie i parlamentarne” – oświadczył polityk i dodał, że z Tuskiem w roli prezydenta i Grzegorz Schetyną w roli premiera, PO zacznie „odbudowywać pozycję Polski”.

WPOLITYCE / WMERITUM

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY