Timmermans: “Nie ma szans na wycofanie art. 7 uruchomionego przeciw Polsce”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube

Dzisiaj wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans ma przedstawić stan rozmów prowadzonych pomiędzy Warszawą a Brukselą ws. procedury kontroli praworządności w Polsce.

– Osiągnęliśmy jakiś postęp, ale nie jesteśmy jeszcze w miejscu, które uprawnia do stwierdzenia, że problemy zostały rozwiązane – stwierdził dzisiaj Timmermans, wchodząc na spotkanie ministrów ds. europejskich. – Nasze rekomendacje są jasne, chodzi w gruncie rzeczy o niezawisłość wymiaru sprawiedliwości. W państwie prawa trzeba mieć jasno wyznaczony podział władz i niezawisły system sądownictwa. W tym zakresie mamy wątpliwości – dodał polityk.

“Chcemy zamknąć spór z Komisją Europejską”

Szef MSZ prof. Jacek Czaputowicz spotkał się z wiceszefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem na początku maja. Rozmowa dotyczyła art. 7 i kwestii praworządności w Polsce, a sam wiceszef KE podkreślił, że spotkanie było “bardzo dobre”.

– Jestem wdzięczny ministrowi, że przybył do Brukseli w dniu święta narodowego. Rozmowy są pozytywne, ale potrzebujemy jeszcze czasu, obserwujemy uważnie co stanie się z ustawami w Sejmie i wtedy podejmiemy decyzję co do dalszych kroków – powiedział Timmermans po spotkaniu.

DORZECZY

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY