Pawłowicz do Timmermansa: “Do cholery, dość lewaku! Nie strasz!”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Newspix

Dzisiaj wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans w krótkiej rozmowie z dziennikarzami przyznał, że rozmowy z Polską przyniosły „postęp”, ale nie na tyle, aby mówić o wycofaniu procedury z art. 7. Na te słowa bardzo emocjonalnie zareagowała Krystyna Pawłowicz z PiS, która zamieściła ostry wpis na Twitterze. 

Osiągnęliśmy jakiś postęp, ale nie jesteśmy jeszcze w miejscu, które uprawnia do stwierdzenia, że problemy zostały rozwiązane. – stwierdził dzisiaj Timmermans, wchodząc na spotkanie ministrów ds. europejskich.

Nasze rekomendacje są jasne, chodzi w gruncie rzeczy o niezawisłość wymiaru sprawiedliwości. W państwie prawa trzeba mieć jasno wyznaczony podział władz i niezawisły system sądownictwa. W tym zakresie mamy wątpliwości. – dodał polityk.

Na te słowa bardzo ostro zareagowała posłanka PiS, Krystyna Pawłowicz. Po licznych ustępstwach PL,Timmermans ciągle: nie ma szans na wycofanie art 7 Do cholery,dość lewaku!Nie strasz! – zwróciła się posłanka do wiceszefa KE. Odkrywamy karty No,zastosuj ten art 7 ! Ale UE NIE MA kompet.w spr wymiaru sprawiedl państw członk,a nadto wg art 7 MUSI być JEDNOMYŚLNOŚĆ w dec. – napisała posłanka na Twitterze.

 

medianarodowe.com / Twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY