Nazwał sędziów ,,białymi ludźmi”. Został ukarany za rasizm

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ twitter.com

Piłkarz Samuela Drudru z Fidżi (Oceania) został ukarany grzywną i dyskwalifikacją na siedem meczów. Powodem jest nazwanie przez niego sędziów ,,białymi ludźmi”, co zostało uznane za przejaw rasizmu.

Drudru to zawodnik klubu Lautoka. Sytuacja miała miejsce w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów Oceanii 22 kwietnia. Rywalem klubu z Fidżi Marist Fire z Wysp Salomona. Zawodnik otrzymał w tym spotkaniu czerwoną kartkę po czym nazwał nowozelandzkiego arbitra Campbella-Kirk Waugh i jego asystentów ,,białymi ludźmi”.

Timmermans: “Nie ma szans na wycofanie art. 7 uruchomionego przeciw Polsce”

 

Sprawą zajęła się Piłkarska Konfederacja Oceanii (OFC). Uznała ona zachowanie Drudru za dyskryminację rasową. Piłkarz przyznał się do winy. Została mu wymierzona kara dyskwalifikacji w siedmiu najbliższych meczach. Nałożono na niego również zakaz stadionowy. Będzie musiał także zapłacić 7,5 tysiąca dolarów nowozelandzkich grzywny (ok. 18,6 tys. zł).

Ekipa Lautoki awansowała do finału rozgrywanego w systemie mecz i rewanż. W pierwszym meczu przegrała z Team Wellington z Nowej Zelandii 0:6.

 

Zobacz też.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY