Węgry: nowe władze w Jobbiku

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W węgierskiej nacjonalistycznej partii Jobbik w sobotę odbyły się wewnętrzne wybory do władz. 

Nowym przewodniczącym został Sneider Tamás. Jego głównym rywalem był László Toroczkai. Panowie otrzymali odpowiednio 298 i 256 głosów.

Wybory te były efektem rezygnacji dotychczasowego przewodniczącego ugrupowania Gabora Vony ze swojej funkcji. Motywował swoją decyzję słabymi wynikami Jobbiku w wyborach parlamentarnych, za co całą odpowiedzialność wziął na siebie.

Sneider Tamas, nowy szef Jobbiku na specjalnej konferencji prasowej podkreślił, że jego priorytetem będzie zlikwidowanie wewnętrznych napięć w partii. Jest to nadrzędny cel jego kadencji. Zwrócił jednak uwagę również na to, jak ważni będą jego współpracownicy w zbliżających się wyborach samorządowych i europejskich. Stwierdził, że należy zwiększyć także wrażliwość nacjonalistów, bo jego zdaniem, brak tego czynnika widać, w stosunku do społeczeństwa.

Zastępcą nowo wybranego przewodniczącego będzie Márton Gyöngyösi, a sześcioma wiceprzewodniczącymi będą: Tibor Bana, János Stummer, Lorántné Hegedűs, dr István Apáti, Dániel Z. Kárpát oraz János Volner.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY