Iran: 8 członków Państwa Islamskiego skazano na karę śmierci

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Irański sąd skazał na śmierć osiem dżihadystów z ISIS, którym zarzuca się przeprowadzenie dwóch ataków terrorystycznych w czerwcu 2017 roku, w Teheranie.

Decyzję sądu skomentował Adam Gwiazda – Ojejku, a to tak można? Myślałem że za to tylko ostrzeżenie wzrokowe, upomnienie na piśmie oraz perswazja ustna do nagany włącznie.

Media informują, że niektórzy z oskarżonych wstąpili w szeregi IS za granicą, po czym wrócili do Iranu, aby dokonać zamachu w Teheranie. Teheran udzielił pomocy wojskom syryjskim i irackim w walce z IS, wysyłając doradców wojskowych i “wolontariuszy” do obu krajów.

Przypominamy, że w czerwcu 2017 roku doszło w Teheranie do dwóch ataków terrorystycznych. Jak poinformowały tamtejsze władze, zginęło 12 osób. Trzeci zamach został powstrzymany przez siły irańskie. Odpowiedzialność za zamach wzięło na siebie Państwo Islamskie.

W wyniku ataku terrorystów na siedzibę parlamentu w Teheranie życie straciło 7 osób. 3-4 uzbrojonych napastników wkroczyło do budynku i otworzyło ogień. Doniesienia medialne mówią o wzięciu przez terrorystów 4 zakładników. W ataku na Mauzoleum Chomeiniego jeden z terrorystów wysadził się w powietrze tuż przed wejściem (miał na sobie pas szahida).

MediaNarodowe/europe1.fr

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY