Kolejne kraje chwytają za różaniec! Modlitwa połączy obie Ameryki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Różaniec

Różaniec / Fot. pixabay.com / CC

Polska akcja ,,Różaniec do granic” inspiruje katolików z kolejnych krajów. Inicjatywa pod nazwą ,,Różaniec bez granic” w najbliższą sobotę połączy wiernych z wielu państw obu Ameryk.

– Razem w jednej intencji. Mężczyźni i kobiety, wzdłuż krajów i kontynentów, będą modlić się wspólnie, prosząc o pokój na świecie i nawrócenie naszych serc – powiedział w rozmowie z agencją ACI Prensa jeden z organizatorów akcji, kolumbijski dominikanin o. Nelson Medina. Pomysł zrodził się w Panamie, ale dołączyli się do niego katolicy z różnych krajów Ameryki.

Kard. Müller o Komunii dla protestantów: “Bóg ustanowił w Kościele katolickim tylko jedno magisterium”

 

Modlitwa będzie miała miejsce 13 maja, w 101. rocznicę pierwszego objawienia Maryi w Fatimie. Organizatorzy zachęcają, aby tego dnia o godz. 15 wierni spotkali się na wspólnym odmawianiu różańca. Do tej pory chęć udziału w inicjatywie zadeklarowali katolicy m.in. z Meksyku, Gwatemali, Salwadoru, Kostaryki, Panamy, Kolumbii, Wenezueli, Paragwaju, Peru, Argentyny i Boliwii i USA.

– Razem w jednej intencji. Mężczyźni i kobiety, wzdłuż krajów i kontynentów, będą modlić się wspólnie, prosząc o pokój na świecie i nawrócenie naszych serc – o. Nelson Medina OP

Inicjatorzy akcji podkreślają, że zainspirował ich polski ,,Różaniec do granic”, który odbył się 7 maja 2017 r. na granicach naszego kraju. Podobne akcje miały miejsce także we Włoszech, Irlandii, Wielkiej Brytanii, czy Francji. Kolejne mają się odbyć w Australii (również 13 maja) i Stanach Zjednoczonych.

Zobacz też.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY