Petru w Platformie Obywatelskiej? Borys Budka: “Nie miałbym z tym problemu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ryszard Petru

/ fot. DrabikPany via flickr.com

Borys Budka komentuje możliwość przejścia Ryszarda Petru do Platformy Obywatelskiej. Według niego polityk Nowoczesnej odnalazłby się w Po.

Budka był gościem w w programie “Fakt Opinie” – Ja nie miałbym problemu z Ryszardem Petru w Platformie Obywatelskiej, tylko w tej sytuacji nikt nie chciałby, kiedy budujemy mocną koalicję z Nowoczesną, żeby teraz nagle okazało się, że osoby które nie potrafią współpracować (…) miały takie odejście do Platformy – podkreślił w studiu polityk.

Czytaj więcej: Scheuring-Wielgus odchodzi z Nowoczesnej

Wiceprzewodniczący Platformy powiedział, że to idealna okazja do zmiany partii przez polityka Nowoczesnej – Jesteśmy w bardzo dobrym porozumieniu z Nowoczesną, naprawdę bardzo dobrze nam się współpracuje, natomiast ja żałuję każdego odejścia, każdego ruchu który powoduje, że zamiast budować szeroki obóz, niestety indywidualności gdzieś próbują znaleźć przestrzeń. Jest tyle miejsca, że naprawdę wszyscy się pomieścimy.

Wczoraj z Nowoczesnej odeszła Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Schmidt. Dlatego dzisiaj wielu komentatorów życia politycznego dyskutuje nt. planowanego odejścia Ryszarda Petru.

Według niego to nie PO przyczyniło się do konfliktu opozycyjnej partii – Znowu ktoś wpadłby na pomysł, myślę że byłaby burza, że to Platforma wymyśliła ten cały konflikt żeby zabrać Ryszarda Petru – stwierdził.

onet.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY