Majchrowskiemu jeszcze mało? Znów chce być prezydentem miasta

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Choć od miesięcy spekulowano, że w Krakowie ponownie na urząd prezydenta miasta nie będzie się ubiegał związany z SLD Jacek Majchrowski, to jednak dzisiaj wszystko się zmieniło. 

Jacek Majchrowski poinformował na specjalnej konferencji prasowej, że podczas jesiennych wyborów samorządowych będzie starał się o kolejną kadencję na urzędzie prezydenta miasta Krakowa. Może to być spore zaskoczenie, bo jeszcze wczoraj jako wspólny kandydat opozycji rozważany był Władysław Kosinak-Kamysz. PiS natomiast będzie reprezentowane przez Małgorzatę Wassermann.

16 lat temu obejmowałem ten urząd i jeśli państwo sobie porównacie Kraków sprzed 16 lat i Kraków obecny – to jest zupełnie inne miasto. Miasto dbające o dziedzictwo kultury, ale też miasto nowoczesne – mówił dzisiaj na konferencji prezydent Krakowa.

Mamy sytuację taką, że w Polsce już toczy się kampania wyborcza. Tak nie powinno być. Kampania zaczyna się po ogłoszeniu wyborów przez premiera. Wtedy też zgłoszę swoją kandydaturę. – zapowiedział.

 

onet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY