Przejęcie przez Rosję majątku świadków Jehowy było zgodne z prawem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W Rosji w kwietniu 217 roku zdelegalizowano świadków Jehowy. Państwo przejęło również ich majątek. O przejęciu majątku zadecydował Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej.

Teraz sąd miejski w Petersburgu orzekł, że przejęcie przez skarb państwa wartych kilka miliardów rubli nieruchomości należących do świadków Jehowy było zgodne z prawem. Potwierdził w ten sposób decyzję sądu niższej instancji. Zdecydowano wtedy, że 16 nieruchomości (działek i budynków) w elitarnej części Petersburga zostanie przeznaczonych na skarb państwa.

Sąd Sankt-Petersburga w całej rozciągłości zaspokoił roszczenie prokuratury wobec osoby prawnej według ustawodawstwa Stanów Zjednoczonych “Strażnica – Towarzystwo Biblijne i Traktatowe Pensylwanii” o uznaniu za nieważne transakcji, zawartych w latach 2000 i 2010 z zakazaną na obszarze Rosji organizacją religijną “Ośrodek Kierowniczy Świadków Jehowy w Rosji”, oraz o zastosowaniu skutków nieważności tych transakcji – komentował w kwietniu 2017 rzecznik Prokuratury Generalnej Rosji Aleksandr Kuriennoj.

Czytaj więcej: Państwo przejęło majątek zdelegalizowanych świadków Jehowy

Przypominamy, że 20 kwietnia Sąd Najwyższy Moskwy zabronił działać świadkom Jehowy na terytorium Rosji, ponieważ uznał organizację za terrorystyczną. Odwołanie Ośrodka zostało odrzucone.

MediaNarodowe/bankier

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY