Polska przyjęła 4 razy więcej imigrantów niż Francja

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikimedia Commons

Najnowsze badania pokazują, że najbardziej “gościnnym” krajem w Europie jest Polska. Polska przyjęła cztery razy więcej imigrantów niż np. Francja.

Nasz kraj przyjmuje także najwięcej obywateli spoza Unii Europejskiej, co więcej – wydaje także więcej pozwoleń na pobyt na 1000 mieszkańców.

Jak zauważa Jacek Saryusz-Wolski percepcja migracji wśród zach Europejczyków o 180 stopni odmienna. Dlaczego? – Bo odmawiają liczenia migrantów ze wschodu. Dlaczego? – Bo dla nich korzystniej jest stosować podwójne standardy – podkreśla na portalu społecznościowym Twitter.

Polska od wieków jest krajem gościnnym, otwartym, solidarnym. Spieszymy z pomocą ofiarom prześladowań, wojen, klęsk żywiołowych. Polacy dawali schronienie prześladowanym Żydom, Kalwinom, Czechom, Grekom. Polscy żołnierze i wolontariusze pomagają na całym świecie w misjach stabilizacyjnych, niosąc konkretną pomoc – zaznacza Eryk Mistewicz z Nowych Mediów.

Jesteśmy narodem szarmanckim, przyjmującym u siebie tych, którzy na dłużej chcą u nas osiąść szanując naszą kulturę i tradycję. Dla ludzi z Ukrainy, Wietnamu, Chin, ale także ostatnio coraz częściej Francji, Hiszpanii, Włoch, Portugalii Polska to kraj, w którym mogą spokojnie, bezpiecznie żyć i pracować – podkreśla Mistewicz.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY