Abp Gądecki: Rodzice osób niepełnosprawnych powinni móc liczyć na pomoc państwa i Kościoła

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rodzice osób niepełnosprawnych powinni móc liczyć na pomoc państwa, Kościoła i społeczeństwa; starajmy się, by osoby niepełnosprawne nie były politycznie instrumentalizowane– apeluje przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w specjalnym komunikacie przesłanym PAP.

Hierarcha podkreślał, iż stosunek do osób niepełnosprawnych jest miarą humanizmu naszej cywilizacji- Dopominamy się zatem o uszanowanie prawa do życia każdego człowieka, ale przypominamy także o prawie do godnego życia- tłumaczy.

Czytaj także: Przed Sejmem gorąco – trwa ogólnopolski protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych

Przewodniczący KEP podkreśla, iż niepełnosprawne dziecko przyjmowane jest najpierw przez własnych rodziców, którzy otaczają je bezinteresowną miłością, nie z powodu takich czy innych jego cech, ale dlatego, że rozpoznają w nim owoc własnej miłości oraz istotę, która potrzebuje ich czułości i troski.

Ta miłość czasem jest trudnym dobrem, zwłaszcza, że w czasach, gdy wiele osób ma problemy z dochowaniem wierności, oni trwają wiernie nie tylko przez lata, ale najczęściej przez dziesięciolecia. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim rodzicom i opiekunom osób niepełnosprawnych. Wasza wytrwała miłość czyni ten świat bardziej ludzkim- komentuje hierarcha.

Duchowny dodał również, iż w trudzie codziennej wierności rodzice ci powinni móc liczyć także na pomoc Państwa, Kościoła i społeczeństwa- Mamy świadomość, że prawa osób niepełnosprawnych, ich rodziców i opiekunów nie były traktowane dotąd z wystarczającą uwagą. Na szczęście, społeczna wrażliwość w tym względzie się zwiększa- ocenia abp Gądecki.

gosc.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY