Mundial pod znakiem sierpa i młota, czyli o skandalicznym projekcie znanej marki odzieżowej…

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Już 14 czerwca w Rosji rozpocznie się inauguracyjny mecz mistrzostw świata w piłce nożnej. Firma Adidas postanowiła z tej okazji wypuścić limitowaną serię ubrań z napisem “USSR” oraz godłem Związku Sowieckiego. Koszulki i sukienki pojawiły się na Litwie.

Niektórzy wciąż jeszcze cierpią na nostalgię za imperium- w taki sposób skomentowało sprawę litewskie MSZ.

Adidas tłumaczy jednak, iż stroje utworzono dla uczczenia piłkarskiego turnieju- Adidas przekształcił historyczne stroje sportowe w nowoczesne przyciągające wzrok elementy mody. Ta sukienka czerpie inspiracje z pochodzących z 1991 r. strojów sportowych Związku Sowieckiego i wprowadza sportowy styl z oddychającego materiału. Bawiąc się oryginalnymi detalami, letnią sukienkę ozdobiono godłem federacji (w rzeczywistości herbem ZSRR), napisem USSR i numerem 11 na plecach- czytamy na stronie producenta.

W internecie zawrzało, a oburzenia nie kryją również sami Litwini- To bardzo niewłaściwe i niewyobrażalnie lekceważące wobec osób, które ucierpiały przez sowiecki reżim. Jeśli Adidas będzie postępował tak dalej, to wkrótce zobaczymy [symbole] nazistowskich Niemiec i włoskich faszystów..- pisze jeden z użytkowników.

niezalezna.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY