Kamiński twierdzi, że opozycja powinna zrobić… “społeczny Majdan”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Michał Kamiński postanowił znów zabłysnąć w mediach twierdząc, że opozycja powinna się zjednoczyć i wspólnymi siłami zorganizować w Warszawie “społeczny Majdan”. Jak przekonuje, taka powinna być reakcja na “wygaszanie parlamentaryzmu” przez PiS. 

Kamiński wystąpił w internetowym programie Tomasza Sekielskiego, w którym komentował bieżącą sytuację polityczną. Jak twierdzi, Polska po objęciu władzy przez PiS jest jeszcze „bardzo daleko od dyktatury”.

Jednak z drugiej strony zauważył, że partia Kaczyńskiego dąży do tego modelu. W tym kontekście przypomina o wygaszaniu parlamentaryzmu w Polsce, które poważnie ogranicza rolę opozycji.

Poseł przekonuje, że opozycja powinna podjąć bardziej zdecydowane działania. Po pierwsze powinna się zjednoczyć, a po drugie urządzić “społeczny Majdan”. Dodał, że należy wynająć jakąś salę w pobliżu Sejmu i urządzić tam centrum prasowe opozycji.

Ja z dużą ostrożnością używam tego słowa, bo byłem na obu ukraińskich rewolucjach, ale my na taki społeczny Majdan, nawet w rodzaju przestrzeni medialnej, powinniśmy się szykować, bo oni chcą nam odebrać głos – mówił polityk.

wmeritum.pl / dorzeczy.pl 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY