Finlandia: Sąd broni zwyrodnialca. Zdaniem prokuratury imigrant zgwałcił 10-latkę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Fiński Sąd Najwyższy odrzucił wniosek oskarżycieli w sprawie 23-letniego Juusufa Mustafy Abbudina, który odbył stosunek z 10-latką. Zdaniem sędziów imigrant nie dopuścił się gwałtu. Dlatego też postanowiono podtrzymać wyrok sądów niższej instancji. Wtedy skazano mężczyznę na karę trzech lat więzienia.

Sprawa trwa od jesieni 2016 roku, kiedy to w południowym regionie Pirkanmaa, w pobliżu miasta Tampere, 23-letni imigrant dopuścił się stosunku seksualnego z 10-letnią wówczas dziewczynką. Wcześniej wysyłał jej obsceniczne i wulgarne SMSy.

Czytaj także: Sienkiewicz chwali Brudzińskiego po rozwiązaniu marszu Młodzieży Wszechpolskiej

„Sąd Okręgowy w Prikanmaa oskarżył mężczyznę o agresywne wykorzystywanie seksualne i zdecydował o karze trzech lat więzienia, twierdząc, że dziewczyna nie została zmuszona do odbycia stosunku i nie był to gwałt. 23-latkowi nakazano także wypłatę dziewczynce 3 tysięcy euro” – podaje portal dorzeczy.pl.

Z tym wyrokiem nie zgodzili się przedstawiciele fińskiej prokuratury, którzy domagali się surowszej kary dla Abbudina. Ich zdaniem imigrant zgwałcił dziewczynkę, co prokuratorzy starali się udowodnić przed Sądem Najwyższym. Domagali się jednocześnie znacznie surowszej kary dla przestępcy.

Sędziowie nie dali się jednak przekonać i ostatecznie podtrzymali wcześniejsze wyroki.

Sprawa wywołała w Finlandii ogromne poruszenie. Głos zabrał m.in. minister sprawiedliwości Antti Hakkanen. Polityk zapowiedział przygotowanie zmian prawnych zaostrzających kary wobec osób dopuszczających się przestępstw natury seksualnej wobec niepełnoletnich.

PCH24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY