Jersey City: Polonia będzie demonstrować w obronie Pomnika Katyńskiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ dorzeczy.pl

Burmistrz Jersey City Steven Fulop zapowiada, że usunięcie Pomnika Katyńskiego z centralnego punktu miasta jest pewne. Decyzja ta została podjęta bez konsultacji z mieszkającymi tam Polakami. Teraz Polonia zapowiada protest w obronie monumentu.

Z inicjatywą manifestacji w obronie pomnika wyszedł Sławomir Platta, działacz polonijny, kandydat na urząd senatora w stanie Nowy Jork. Demonstracja ma się odbyć 13 maja i stanowić wyraz sprzeciwu wobec “krzykliwego lekceważenia historii”, którego zdaniem Platta dopuścił się Steven Fullop.

Czytaj także: Były działacz SLD odpowie m.in. za zbiorowe gwałty. Usłyszał 29 zarzutów

“Nie możemy zgodzić się z osobami które zaprzeczają historii oraz faktom. Dla tych którzy chcą zdobywać „punkty” polityczne poprzez beszczeszczenie grobów bohaterów, nie ma miejsca ani w Ameryce ani na świecie.

Zwracam się do moich Rodaków mieszkających w USA aby powstali przeciwko temu Burmistrzowi i potępili jego akcje które powodują tak wielki ból dla naszych rodzin mieszkających tutaj i w Polsce” – tak do udziału w demonstracji obrony Pomnika Katyńskiego zachęca Sławomir Platta.

DORZECZY / FACEBOOK

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY