Jasna Góra. V Pielgrzymka środowisk narodowych [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. screen youtube

14 kwietnia 2018 po raz piąty odbyła się Pielgrzymka Środowisk Narodowych na Jasną Górę. Głównymi organizatorami tego pięknego i cyklicznego już wydarzenia była Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy.

Hasło jakie przyświecało uczestnikom brzmiało:

“Wiara katolicka daje podstawę do bycia silnym człowiekiem”.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kaplicy Cudownego Obrazu, następnie uczestnicy pielgrzymki wzięli udział w konferencji w auli o. Kordeckiego. Bardzo ważnym elementem spotkania pielgrzymkowego środowisk narodowych był Apel Jasnogórski na błoniach pod Jasną Górą. Później uczestnicy przemaszerowali pod pomnik Nieznanego Żołnierza, który znajduje się niedaleko Klasztoru Paulinów, przy Al. Sienkiewicza.

Nie obyło się oczywiście bez prowokacji ze strony przeciwników wszelkich inicjatyw narodowych i patriotycznych, czyli środowisk lewicowo-liberalnych, Obywateli RP i Komitetu Obrony Demokracji, które próbowały zakłócić przebieg uroczystości.

Obóz Narodowo-Radykalny tym razem nie brał udziału w tym podniosłym wydarzeniu ponieważ termin V Pielgrzymki Środowisk Narodowych na Jasną Górę zbiegł się z obchodami 84. rocznicy powstania tej organizacji.

Obejrzyj reportaż z tego wydarzenia:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY