Nie żyje wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia – dr inż. Antoni Zięba

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dr inż. Antoni był bardzo znanym w środowiskach katolickich człowiekiem. Niejednokrotnie brał udział w audycjach w Radiu Maryja. Od połowy kwietnia przebywał w szpitalu, informowała o tym dziennikarka Małgorzata Pabis. Prosiła także o modlitwę w tym trudnym dla Niego czasie. W wieku 70 lat przegrał z chorobą.

Oprócz zabierania głosu w Radiu Maryja, dr inż. Antoni Zięba występował także w Telewizji Trwam. Publikował artykuły w ,,Naszym Dzienniku”.

Najbardziej zasłynął jednak z działalności pro-life. Otrzymał nagrodę Fundacji Jana Pawła II za ochronę życia od poczęcia, aż do naturalnej śmierci (sprzeciw wobec aborcji i eutanazji). Niemal 40 lat posługi w obronie życia zostało uhonorowane – w tym roku odebrał z rąk ks. abp. Marka Jędraszewskiego medal Stolicy Apostolskiej “Pro Ecclesia et Pontiface”.

– Był zawsze dla mnie wzorem w Federacji. Poznałam go właśnie jako wiceprezesa Polskiej Federacja Ruchów Obrony Życia. Był godny naśladowania, zawsze pełen radości. Dla wielu wzór do naśladowania – i w obronie życia, i też jako człowiek, ojciec dzieci. Spędziłam z nim wiele spotkań, rozmów. Naprawdę będzie go nam brakowało – mówi Anna Dyndul, sekretaż PFROŻ.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY