Marsz Powstańców Śląskich już 6 maja w Katowicach!

Dodano   0  
  Loading

Manifestacja odbędzie się 6 maja w Katowicach na Placu Sejmu Śląskiego pod pomnikiem Bohatera, polskiego przywódcy narodowego na Górnym Śląsku – Wojciecha Korfantego. Marsz ruszy o godzinie 15. 

Jest to największa doroczna manifestacja Patriotów i Narodowców z Górnego Śląska. Organizatorzy podkreślają, że w tym roku będą świętować dumę z regionalnej tożsamości i przywiązania do polskiego Śląska oraz pamięć o Bohaterach Powstań Śląskich.

Chcemy zamanifestować dumę ze śląskości oraz przywiązanie do Polski, zamierzamy głośno domagać się i zachęcać do budowy silnego, sprawnego Państwa, ale z poszanowaniem regionalnej tradycji i kulturowej tożsamości regionu oraz wykorzystaniem jego potencjału – piszą organizatorzy na stronie facebookowej swojego wydarzenia.

https://www.facebook.com/164053783648658/photos/gm.1016704018496674/1689540317766656/?type=3&theater

Nocą z 2 / 3 maja 1921 roku, wybuchło zwycięskie III Powstanie Śląskie. Wszystkie trzy Powstania Śląskie to wydarzenia ważne w historii Polski i Górnego Śląska. III Powstanie Śląskie zakończyło się przyłączeniem 1/3 części regionu do Polski. Choć była to tylko, (lub aż 1/3) to wydarzenie stało się już na zawsze symbolem polskości naszego niezwykłego regionu. Pamięć o tym wydarzeniu pomogła przetrwać polskości w latach kryzysów gospodarczych w II RP, okupacji hitlerowskiej czy terroru komunistycznego.

Manifestacja organizowana jest przez Młodzież Wszechpolską i Ruch Narodowy.

Facebook

Zobacz też

Dodano w Brak kategorii

POLECAMY