Niemcy: Grupa czarnoskórych imigrantów zaatakowała policjantów – chcieli uwolnić kolegę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

W Niemczech kolejny raz doszło do ataku imigrantów na niemiecką policję. Tym razem nielegalni imigranci z Konga nie chcieli dopuścić do deportacji swojego kolegi.

Proszę popatrzeć na ten gest zwycięstwa… Próba deportacji nielegalnego imigranta do Konga zakończyła się fiaskiem. Grupa 150 Murzynów z ośrodka w Ellwangen zaatakowała policjantów i obrzuciła radiowóz kamieniami zmuszając ich do wypuszczenia go – pisze Adam Gwiazda.

Sytuację opisuje niemiecki Bild – atak wściekłych imigrantów miał miejsce w poniedziałek, kiedy służby przyjechały, aby zabrać z ośrodka imigranta z Konga. Na co zareagowali jego koledzy – początkowo do radiowozów podbiegło około 50 osób, aby pokazać “solidarność” z zatrzymanym kolegą.

Imigranci agresywnie żądali, aby policja wypuściła ich kolegę. Okrążyli samochody i obrzucili je kamieniami, a niekiedy uderzali w samochody samymi pięściami. Aby zapobiec “masowej eskalacji konfliktu” policja poddała się… i wypuściła nielegalnego imigranta.

O odwołaniu akcji policji poinformowała Niemiecka Agencja Prasowa, jako powód podano zbyt niebezpieczną sytuację samochodów patrolowych. Oficjalnie w ataku miało brać udział 150 osób, jednak policjanci mówili także o liczbie 200 – Byli coraz bardziej agresywni, grozili nam, więc musieliśmy wypuścić imigranta – relacjonuje jeden z funkcjonariuszy.

Policja wszczęła w tej sprawie dochodzenie. Obecnie na terenie zamieszek mieszka około 500 osób, głównie z krajów afrykańskich – Gwinei, Nigerii i Kamerunu.

Twitter/Bild

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY