Coraz większa szansa na kolejny wolny dzień w maju

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jest szansa na kolejny dzień wolny w maju, ponieważ komisja senacka nie odrzuciła petycji ws. ustanowienia dniem wolnym drugiego dnia Zielonych Świątek.

Informację podała “Rzeczpospolita”. Jak podaje gazeta – komisja może sprawić, że w maju pojawi się kolejna czerwona kartka.

Doniesienia komentuje z kolei szef komisji senackiej Robert Mamątow z PiS – Wprowadziliśmy już wolne niedziele od handlu. Prawdopodobnie nas na to nie stać. Jeszcze okaże się, że w maju będziemy pracować tylko pół miesiąca.

Natomiast Zbigniew Cichoń, także z Prawa i Sprawiedliwości jest zachwycony pomysłem kolejnego dnia wolnego – To inicjatywa, która zasługuje na poparcie – podkreśla poseł.

Autorem petycji jest Fundacja Naukowa Katolików Eschaton. Wnioskodawcy argumentują, że święto było dniem wolnym od pracy już od 1925 roku. Jak podkreślają – dopiero komuniści znieśli te przepisy. Teraz FNKE chciałaby przywrócić przedwojenną tradycję.

Instytut Badań Rynkowych i Społecznych przeprowadził na ten temat sondaż. Okazało się, że Polacy chcieliby jednak, aby to Wigilia była dniem wolnym od pracy. Natomiast drugi dzień Zielonych Świątek otrzymały tylko 5 % głosów.

Drugi dzień Zesłania Ducha Świętego to święto ruchome, na przykład w tym roku przypada 21 maja.

onet.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY