Wielka Brytania – dziesiątki tysięcy wiernych odmawiało różaniec

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wielka Brytania to kolejny kraj, w którym zorganizowano ogólnokrajową modlitwę różańcową. W niedzielnej akcji „Różaniec na Wybrzeżu” wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób.

Media oceniają, że było to największe katolickie zgromadzenie od czasu wizyty papieża Benedykta XVI w 2010 r. Wierni modlili się w ponad 400 grupach na wybrzeżach oraz w innych miejscach.

Kolejny kraj chwyta za różaniec! Polscy katolicy wzorem dla Amerykanów

 

Portal „Catholic Herald” przytacza opinie niektórych uczestników akcji.

Jeśli dzisiejsza młodzież jest nadzieją na przyszłość Kościoła, frekwencja na plaży w Exmouth była bardzo zachęcająca. Do kapłanów i osób z parafii w Exeter dołączyła entuzjastyczna grupa kandydatów na bierzmowania, którzy w najbliższy weekend mają otrzymać sakrament – powiedziała Donna Cooper.

Gdy tylko zaczęliśmy pradawną modlitwę różańcową, odżył prawdziwy duch wspólnoty, w którym wszyscy wznosili swoje umysły i serca do Boga w modlitwie – stwierdził ks. Tom Grufferty.

W akcji inicjatywie wzięli też udział mieszkający w Wielkiej Brytanii Polacy. Na zdjęciach zamieszczanych przez uczestników modlitwy w mediach społecznościowych widać polskie flagi.

Dziennik ,,The Daily Telegraph” zauważył, że akcja spotkała się ze sporym odzewem ze strony młodzieży. Według pisma młodzi ludzie w ostatnich latach coraz coraz chętniej sięgają po tradycyjne formy pobożności.

Inicjatywa ,,Rosary to the coast” spotkało się z aprobatą brytyjskich biskupów i papieża Franciszka. Wydarzenie było wzorowane na polskim ,,Różańcu do granic”, który w październiku ubiegłego roku przyciągnął ok. miliona wiernych. Podobne akcje odbyły się też we Włoszech, w Irlandii i we Francji (w minioną sobotę). Ogólnokrajowy różaniec planowany jest też przez katolików w Australii i w USA.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY