Syryjczyk skazany na 6 miesięcy więzienia. „Nie wiedział, że uprawianie seksu z dzieckiem jest nielegalne”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Syryjski uchodźca przebywający w Szwecji, podający się za nieletniego, za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki został skazany na 6 miesięcy więzienia. Podczas przesłuchania na policji tłumaczył się, że nie wiedział, iż uprawianie seksu z dzieckiem jest nielegalne. Nie zostanie deportowany.

Dochodzenie w tej sprawie rozpoczęło się po tym, jak szwedzki dziennikarz śledczy Joakim Lamotte ujawnił, że policja zignorowała sprawę gwałtu młodej dziewczyny –informuje „Fria Tider”.

Po ujawnieniu informacji przez Lamotte, rozpoczęła się ogólnonarodowa debata w którą zaangażowani byli krajowi komisarze policji i premier Stefan Löfven. Po prawie roku zakończono badania sprawy i zapadł wyrok.

Czytaj także: Natalie Portman odmówiła “żydowskiego Nobla”. Izraelski minister: To ociera się o antysemityzm

Sąd okręgowy w Uddevalla uznał Syryjczyka winnego gwałtu na dziecku, a także gróźb karalnych w stosunku do urzędnika oraz uczennicy.

Został skazany na 6 miesięcy więzienia, gdyż w chwili dokonywania przestępstw miał mieć 17 lat.  Został również zobowiązany do zapłaty odszkodowania 12-letniej ofierze. Kwota odszkodowania to 140.000 koron szwedzkich (13.300 euro).

NDIE.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY