Sprawa Alfiego Evansa: Ksiądz wyproszony ze szpitala, arcybiskup broni lekarzy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ks. Gabriele Busco, włoski duszpasterz posługujący w parafii w Londynie został wydalony ze szpitala Alder Hey w Liverpoolu. Kapłan udzielił tam Alfiemu Evansovi sakramentu namaszczenia chorych.

Ksiądz powiedział pracownikom szpitala, że popełniają wielki grzech. To miało być przyczyną wyrzucenia duchownego z placówki.

Polski Episkopat zabrał głos w sprawie Alfiego Evansa

Ks. Busco został poproszony o interwencję przez biskupa Calvina z włoskiej diecezji Capri. Miało to miejsce w związku z biernością ordynariusza diecezji Liverpool abp. Malcolma McMahona. Ów hierarcha w tym sporze stanął po stronie lekarzy. – Jestem wdzięczny za medyczną i duszpasterską opiekę, jaką odbiera Alfie. Wiem że robią wszystko, co w ich mocy, aby pomóc małemu Alfiemu – stwierdził duchowny. – Jestem całkowicie świadomy włoskich działań w tej sprawie. Jestem im wdzięczny, ale musimy mieć świadomość, że nasz system prawny i opieka medyczna także bazuje na współczuciu i ratowaniu praw pojedynczych dzieci – dodał

Arcybiskup udał się w tej sprawie specjalnie do Watykanu, aby spotkać się z papieżem Franciszkiem. W wyniku rozmowy nakazano księdzu Brusco powrót do Londynu. Włoskie media spekulują, że kapłan może być wysłany na misje.

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY