Na stronie Białego Domu jest petycja ws. ustawy 447. Podpisz!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ wikimedia/PHC C.M. Fitzpatrick

Na oficjalnej stronie internetowej Białego Domu została zamieszczona petycja wzywająca prezydenta Donalda Trump do nie podpisywania ustawy 447. Jeśli uda się zebrać wystarczającą liczbę podpisów, prezydent Stanów Zjednoczonych będzie musiał publicznie zabrać głos w tej sprawie. 

Przed kilkoma dniami w Izbie Reprezentantów w USA została przegłosowana budząca wielkie kontrowersje ustawa 447, która teraz czeka na podpis prezydenta. Przypomnijmy, ustawa 447 nakłada na Stany Zjednoczone obowiązek raportowania postępów, jeśli chodzi o zwrot mienia pożydowskiego, zarówno ruchomego jak i tego nieruchomego z okresu II Wojny Światowej, z okresu Holokaustu. Umożliwia również Departamentowi Stanu wspieranie roszczeń organizacji żydowskich.

Na stronie Białego Domu pojawiła się petycja wzywająca prezydenta Donalda Trumpa, aby nie podpisywał ustawy 447. Jeśli do 22 maja uda się pod nią zgromadzić 100 tys. podpisów, to prezydent USA będzie musiał w ciągu 60 dni się do niej ustosunkować.

Inicjatorzy petycji zaznaczają, że ustawa jest niesprawiedliwa. “Przywrócenie bezpotomnej własności opartej na pochodzeniu etnicznym jest bezprecedensowe w historii prawa i doprowadzi do spustoszenia w wielu dziedzinach. Ta ustawa jest w szczególności skierowana przeciwko Polsce, która w przeszłości udzielała schronienia polskim obywatelom pochodzenia żydowskiego. Niektóre organizacje żądają od Polski co najmniej 65 miliardów dolarów mienia. Jest to niesprawiedliwe” – piszą autorzy petycji.

Petycję można podpisać pod tym linkiem: https://petitions.whitehouse.gov/petition/potus-donald-trump-please-do-not-sign-incoming-447-justice-uncompensated-survivors-today-just-act-2017

dorzeczy.pl / medianarodowe.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY