[WYDARZENIE] Zaproszenie na przejście z Przewodnikiem po Szlaku Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Fundacja im. Kazimierza Wielkiego serdecznie zaprasza na bezpłatne przejście z Przewodnikiem po Szlaku Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie. 

Zorganizowane przejścia odbędą się w dniach: 26.04, 27.04, 4.05, 7.05, 10.05, 11.05, 13.05, 14.05, 15.05 od godz. 9:00 w ramach obchodów święta państwowego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędą się przejścia z przewodnikami po pierwszym w Polsce Szlaku Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie. Organizatorem inicjatywy jest: Fundacja im. Kazimierza Wielkiego.

Partnerami wydarzenia są PTTK Oddział Miejski w Lublinie, Grupa Rekonstrukcji Historycznej “WiN”, Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. sierż. Stefana Brzuszka ps. “Boruta”. Pod poniższym linkiem jest więcej informacji o samym szlaku: KLIK
 Jak informują organizatorzy – Przejdziemy po licznych w Lublinie miejscach związanych z polskim podziemiem niepodległościowym i okresem sowieckiej okupacji Polski po zakończeniu II wojny światowej. Zaprezentujemy najważniejsze miejsca związane z historią miasta w latach 1944-1963. Uczestników podzielimy na grupy po ok. 25-40 osób. Idziemy niezależnie od pogody. Pogoda może być zmienna, więc trzeba powiadomić młodzież o ubraniu ciepłego i nieprzemakalnego stroju. Czas przejścia 1 grupy to ok. 2,5 godziny. Przejście zakończy się pokazem uzbrojenia i umundurowania GRH. Kolejne grupy wychodzą spod Zamku co 10-15 min.
Zbiórka: przy wejściu na Zamek Lubelski. Zakończenie przy XXIX LO w Lublinie im. H.Dekutowskiego “Zapory”, ul. Lipowa 25. Organizator gwarantuje usługę przewodników turystycznych, pokazy Grup Rekonstrukcji Historycznych i Przewodniki po szlaku (ilość ograniczona).
Zgłaszanie grup uczestników należy wykonywać telefonicznie pod numerem tel.: 730-363-355 lub e-mailem: [email protected]. Należy podać: nazwę szkoły, listę zgłaszanych uczestników (wystarczy imię i nazwisko) oraz nazwisko i nr tel. opiekuna grupy. Zgłoszenia będą przyjmowane od grup, wyjątkowo od pojedynczych osób. Liczba miejsc jest ograniczona.
FundacjaFKW
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY