Amnesty International wspiera aborcję, ale w sprawę Alfiego Evansa angażować się nie che. Internauci wściekli

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ cruxnow.com

W mediach społecznościowych prawdziwą furię internautów wywołał wpis jaki pojawił się na oficjalnym profilu Amnesty International Polska na temat pomocy dla ciężko chorego Alfiego Evansa. Na pytanie jednego z użytkowników Twittera pojawiła się odpowiedź, że organizacja nie może się zaangażować w tę sprawę.

Sprawa ciężko chorego Alfiego Evansa, o życie którego cały czas trwa walka w Wielkiej Brytanii poruszył polską opinię publiczną. W sprawie wypowiadał się już nawet prezydent Andrzej Duda, a wicepremier Beata Szydło zapowiedziała próbę pomocy dla 2-latka na poziomie rządowym.

Tymczasem jeden z internautów postanowił zwrócić się do Amnesty International Polska z pytaniem, czy ta organizacja planuje jakieś wsparcie w sprawie Alfiego Evansa. Odpowiedź jaka pojawiła się na oficjalnym profilu organizacji na Twitterze, wywołała wściekłość użytkowników serwisów społecznościowych.

Rozumiemy emocje związane ze sprawą Alfiego Evansa. Rozumiemy, że dla rodziców jest to tragiczna sytuacja i decyzja sądu może być dla nich nie do zaakceptowania. Nie mamy jednak możliwości zaangażowania się, nie mamy wglądu w sytuację chłopca i nie znamy wszystkich okoliczności. – napisano na profilu AI Polska.

 

Takie stanowisko wyjątkowo nie spodobało się internautom. Pod wpisem pojawiły się setki nieprzychylnych komentarzy, w których zarzucano Amnesty International kierowanie się lewicowym światopoglądem przy doborze spraw, którymi się zajmuje.

 

wmeritum.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY