Zamordowali księży i zaczęli strzelać do wiernych. To była masakra

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Twitter/Daily Post Nigeria

W środkowej Nigerii doszło do okrutnego ataku na lokalny kościół katolicki. Uzbrojeni napastnicy zamordowali dwóch księży, a następnie otworzyli ogień do zgromadzonych wiernych. W sumie zginęło co najmniej 18 osób.

Do zbrodni doszło w wiosce Mbalom w nigeryjskim stanie Benue. Uzbrojeni napastnicy wtargnęli do świątyni w czasie odprawianego nabożeństwa. W kościele przebywało wielu wiernych oraz księża.

Około 30 uzbrojonych mężczyzn wdarło się do kościoła podczas nabożeństwa żałobnego i zastrzeliło dwóch celebrujących je księży, następnie zaczęli strzelać do wiernych, zabijając lub raniąc wielu z nich. – powiedział przedstawiciel lokalnych władz, cytowany przez radio RMF FM.

Oprócz bestialskiego mordu, napastnicy dokonali splądrowania ok. 60 okolicznych domów, budynków gospodarczych oraz pól uprawnych.

Wioska Mbalom położona jest w rejonie ciągłych walk i sporów o ziemie i dostęp do wody między muzułmańskimi nomadami i osiadłymi, przeważnie chrześcijańskimi, społecznościami trudniącymi się rolnictwem. – informuje RMF FM.

 

wmeritum.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY