Żabka znalazła sposób na obejście ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, sieć Żabka już wkrótce będzie otwarta w niedziele. Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele przewiduje aż 32 wyjątki. Chodzi m.in. o takie placówki jak: apteki, lecznice dla zwierząt, punkty handlu dewocjonaliami i … urzędy pocztowe.

Według dziennikarzy portalu już od jutra franczyzobiorcy sieci będą otrzymywać naklejki z napisem ‚Placówka pocztowa’, do wyeksponowania na drzwiach sklepu. Udało nam się potwierdzić tę informację w trzech źródłach; widzieliśmy także wzór wyprodukowanej naklejki.

Czytaj także: Dziurawa ustawa. Sieć Biedronka może otworzyć swoje sklepy w niedziele.

Status placówki pocztowej sklepów Żabka wynika z umów zawartych z operatorem pocztowym i funkcjonuje w sieci od 2012 roku, a obecny status wynika bezpośrednio z poszerzonej umowy zawartej z operatorem pocztowym w 2015 roku – zaprezentowało swoje stanowisko biuro prasowe Żabki. – Umowy te zostały zawarte w związku z rozpoczęciem świadczenia wybranych usług pocztowych i były szeroko komunikowane wcześniej. Ostatnim przykładem jest poszerzenie współpracy z Pocztą Polską w ubiegłym roku.

Oprócz Poczty Polskiej, umowy takie podpisano również z DHL. Okazuje się, że już od lat we wpisach w KRS większość sklepów ma zaznaczony kod PKD 53.20.Z. Sekcja ta obejmuje m.in. „działalność pocztową i kurierską”.

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY