Przed Sejmem gorąco – trwa ogólnopolski protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikimedia Commons

Trwa ogólnopolski protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. Demonstranci informują, że protest to wyraz poparcia rodziców i opiekunów, którzy od blisko tydzień okupują sejmowe korytarze.

Jak poinformowano media – z protestującymi w Sejmie po raz kolejny spotkała się minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. Spotkanie zostało zorganizowane za zamkniętymi drzwiami, bez udziału dziennikarzy.

Rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych wraz z ich podopiecznymi, którzy protestują w Sejmie, domagają się realizacji dwóch głównych postulatów:

Pierwszy z nich to wprowadzenie dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia w kwocie 500 złotych miesięcznie bez kryterium dochodowego; dodatek miałby nie być wliczany do dochodu osoby niepełnosprawnej.

Drugi postulat protestujących to zrównanie kwoty renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy wraz ze stopniowym podwyższaniem tej kwoty do równowartości minimum socjalnego obliczonego dla gospodarstwa domowego z osobą niepełnosprawną.


Andrzej Grzegrzółka poinformował, że Marek Kuchciński zdecydował o odwołaniu bardzo ważnej wizyty zagranicznej w Gruzji ze względu na sytuację w Sejmie.

onet.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY