Nienawiść względem katolików rośnie. W Polsce odnotowano ponad 1000 przypadków dyskryminacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wazne-sprawy.pl

24 kwietnia w Warszawie odbyła się konferencja prasowa pod tytułem “Wolność religijna. Wybrane zagadnienia”. W czasie konferencji przybliżona została między innymi sytuacja katolików w Polsce.

Tematem konferencji były współczesne zagrożenia dla wolności religii oraz wolności sumienia. Spotkanie związane było z publikacją monografii przygotowanej przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego oraz Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Czytaj także: Kard. Sarah: “Najbardziej prześladowani chrześcijanie żyją na Zachodzie”

ISKK nie ma wątpliwości, iż na terenie Polski dyskryminacja katolików nie jest wcale zjawiskiem rzadkim. Dowodem na to są badania przeprowadzone w latach 2012- 2014. Przypadki nienawiści wobec katolików dotyczyły przede wszystkim agresji słownej wobec księży- 12% z nich doświadczyło aktów dyskryminacji. Ponadto do parafii zgłaszali się świeccy (382 osoby) doświadczający przemocy słownej (194 osoby), a także dyskryminacji w miejscach takich jak szkoła, praca czy urząd (117 osób).

W badanym okresie doszło do 837 profanacji. Mowa tu o przypadkach takich jak zniszczenie pomników, kaplic, profanacje krzyża, bluźniercze napisy czy profanacje Najświętszego Sakramentu.

gosc.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY