Kirsten Dunst krytykuje feminizm: “Pozostanie w domu to cenna rzecz”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikimedia commons

Znana aktorka Kirsten Dunst w jednym z wywiadów skrytykowała ostro idee feministyczne i podkreśliła wartość macierzyństwa. Wypowiedź nie przypadła do gustu osobom związaną z “branżą Hollywood”.

Czuję, że kobiecość była trochę niedowartościowana. Wszyscy musimy znaleźć pracę i zarabiać pieniądze, ale pozostanie w domu, pielęgnowanie dzieci, bycie matką, gotowanie – to cenna rzecz, której dokonała moja mama- powiedziała aktorka. Dodała również, iż kobiety potrzebują i powinny czekać na “swojego rycerza w lśniącej zbroi”, który będzie je szanował i dobrze traktował.

Wypowiedź skrytykowana została między innymi przez portal Jezebel.com, gdzie Dunst nazwana została “głupią”. Zajmujący się modą portal “The Gloss” wywiad uznał natomiast za “nienormalny”. W jednym z komentarzy znaleźć można było również opinię, iż aktorka utrudnia osobom o nietradycyjnych poglądach życie w spokoju.

Kirsten Dunst znana jest między innymi z produkcji takich jak “Ukryte działania”, “Melancholia” czy “Jumanji”. Obecnie jest w stanie błogosławionym i wkrótce na świat przyjdzie jej pierwsze dziecko.

 

pch24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY