Winnicki wyjaśnia dlaczego prezydent Duda okłamał Polaków w sprawie Izraela [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Media Narodowe

Poseł i prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki wypowiedział się dla naszej telewizji internetowej w Komentarzu Mediów Narodowych na temat wizyty prezydenta Izraela i jego wypowiedzi zarzucającej Polsce i Polakom współudział w Holokauście.

Podczas obchodów Dnia Pamięci o Holocauście w Polsce pojawił się prezydenty Izraela, który wraz z Andrzejem Dudą wziął udział w Marszu Żywych oraz przemówił na terenie obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Zobacz też: Prezydent Izraela oskarżył Polskę o współudział w Holokauście

Prezydent Izraela Riwlina w czasie swojego wystąpienia miał stwierdzić, że Polacy brali czynny udział w Holocauście, a skala ofiar nie byłaby tak wielka, gdyby nie ich pomoc. Odniósł się również do sprawy żydowskich majątków, jakie po wojnie przejęli Polacy.

Zobacz też: Ruch Narodowy składa zawiadomienie do prokuratury ws. prezydenta Izraela

Zdaniem Ruchu Narodowego, prezydent Izraela dopuścił się złamania ustawy o IPN. Krzysztof Bosak uważa, że pogwałceniem prawa było wypowiedzenie słów: nie tylko Polacy przyłożyli rękę do rzezi, ale także Polska – państwo polskie, może także polskie społeczeństwo.

To zostało zdementowane tylko w jednym miejscu przez prezydenta Andrzeja Dudę i to na Twitterze. Powiedział, że nie było takiej wypowiedzi. Bardzo krótko. Wydaje się, że prezydent Duda po prostu kłamie. Wnioskujemy do prokuratury o zbadanie tego. Prezydent próbuje grać takiego głupiego, to znaczy udawać, że nie ma tej sprawy, bo nie padło to przy świetle kamer – powiedział Robert Winnicki.

Na pytanie o motywy tego kłamstwa nasz gość odpowiedział:

Dlatego, że jest kontynuowana polityka chaosu, niekompetencji, a przede wszystkim tchórzostwa w sprawie relacji polsko-żydowskich, które to relacje wyglądają od kilku miesięcy, jak nieustanne policzkowanie Polski przez stronę izraelską .

Całość wywiadu z Robertem Winnickim znajduje się w poniższym materiale. Aby być na bieżąco z nowościami od Mediów Narodowych subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY