Reportaż z V pielgrzymki Środowisk Narodowych na Jasną Górę w 2018 roku [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikipedia Commons / CC BY-SA 3.0 PL

14 kwietnia 2018 roku odbyła się V Pielgrzymka Środowisk Narodowych na Jasną Górę. Program pielgrzymki został rozszerzony o Zjazd Zwyczajny Młodzieży Wszechpolskiej, na którym zostały wybrane nowe władze organizacji. Narodowcy, tak jak wcześniejsze pokolenia działaczy ruchu narodowego, jak co roku zdążają na Jasną Górę, aby oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie.

Tradycyjnie udział w pielgrzymce wzięły wszystkie struktury Młodzieży Wszechpolskiej, można było zobaczyć działaczy z odległego Szczecina, Białegostoku, Olsztyna czy Rzeszowa. Na pielgrzymkę przybyli także sympatycy idei narodowej – w tym działacze Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Zobacz też: Młodzież Wszechpolska wybrała nowe władze organizacji – prezesem Ziemowit Przebitkowski

Jednym z ważniejszych punktów pielgrzymki był Zjazd MW, gdzie kilkaset członków organizacji wybrało nie tylko nowego prezesa, ale także Radę Naczelną oraz Zarząd Główny Młodzieży Wszechpolskiej. W trakcie zjazdu przyjęto do MW nowych członków.

Zobacz też: Ziemowit Przebitkowski: “Środowiska antyklerykalne miały na pielgrzymce związane ręce” [WIDEO]

Po zjeździe obyła się Msza Święta, na której kazanie o nacjonalizmie wygłosił ksiądz prałat Roman Kneblewski. Na sali ojca Kordeckiego odbyły się przemówienia nowego prezesa MW Ziemowita Przebitkowskiego i przedstawicieli innych środowisk narodowych i patriotycznych.

Całość relacji z pielgrzymki znajduje się w poniższym materiale. Aby być na bieżąco z nowościami od Mediów Narodowych subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY