ks. Kneblewski: Działajcie w duchu zdrowego nacjonalizmu to jest umiłowania Narodu i służby jemu! [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Media Narodowe

14 kwietnia 2018 roku odbyła się V Pielgrzymka Środowisk Narodowych na Jasną Górę.Narodowcy, tak jak wcześniejsze pokolenia działaczy ruchu narodowego, jak co roku zdążają na Jasną Górę, aby oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie. Podczas Mszy Świętej w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej kazanie wygłosił ksiądz prałat Roman Kneblewski. 

Swoje kazanie rozpoczął od znaku krzyża i przywołania cytatu Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego:

Działajcie w duchu zdrowego nacjonalizmu! Nie szowinizmu, ale właśnie zdrowego nacjonalizmu, to jest umiłowania Narodu i służby jemu.

Patriotyzm jest cnotą umiłowania własnej tej danej od Boga Ojczyzny i tego wszystkiego co ojczyste. A nacjonalizm stanowi cnotę umiłowania własnego Narodu i tego wszystkiego, co narodowe. Również Pan Bóg powołał nas do bycia Polakami. To są dwie bliźniacze, bardzo bliskie sobie cnoty, których nigdy nie należy sobie przeciwstawiać – powiedział ks. Kneblewski

Narody są dziećmi Boga, a przez to wspólne ojcostwo są sobie braćmi. Rodzina narodów powołana jest do wyższego celu – uwielbienia wspólnego Ojca – przywołał po raz kolejny prymasa Wyszyńskiego ksiądz Kneblewski.

Przywołane zostały również słowa ojca Józefa Ignacego Marii Bocheńskiego, które można zobaczyć na grafice Polityki Narodowej.

Całość kazania księdza Kneblewskiego znajduje się w poniższym materiale. Aby być na bieżąco z nowościami od Mediów Narodowych subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY