Trump ponownie w Polsce? Warszawa potencjalnym miejscem spotkania z Kim Dzong Unem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ se.pl

Amerykański serwis Bloomberg wymienia Warszawę jako jedno z potencjalnych miejsc spotkania Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem. Prezydent USA poinformował, że bierze pod uwagę pięć miast. Nie wiadomo jednak, czy znajduje się wśród nich stolica Polski. 

Prezydent Trump ujawnił, że doszło do spotkania szefa CIA z Kim Dzong Unem

Do spotkania przywódców Stanów Zjednoczonych i Korei Północnej ma dojść na początku czerwca. Jego lokalizacja nie została na razie podana do wiadomości. Portal Bloomberg.com wskazuje, że dobrym miejscem byłaby Warszawa, ze względu na to, że KRLD posiada tu swoją ambasadę, a pierwsze przemówienie wygłoszone przez Trumpa w Europie było właśnie w stolicy Polski. Serwis oprócz Warszawy wymienia również osiem innych miast, m.in. Pragę, Sztokholm, Oslo, Genewę, czy Ułan Bator.

Biorąc pod uwagę dotychczasową praktykę Kim Dzong Una, jego przybycie do Polski jest mało prawdopodobne. Północnokoreański przywódca dotychczas nie podróżował samolotem. Oficjalnie odwiedził jedynie Chiny, gdzie udał się pociągiem. Możliwość odbycia podróży koleją może być jednym z warunków jego spotkania z Trumpem.

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY