Sebastian Kurz: Imigranci będą płacić na swoje koszty utrzymania

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Były już kanclerz Sebastian Kurz / fot. flickr.com

Rząd Austrii zatwierdził w środę projekt zaostrzenia prawa azylowego. Kanclerz Sebastian Kurz chce w ten sposób ukrócić nadużywanie azylu i zwalczyć nielegalną imigrację.

Nowy kanclerz Austrii nie będzie się pieścił z przybyszami, którzy chcą uzyskać azyl w jego kraju. Rządowy projekt nowelizacji ustawy o cudzoziemcach daje duże zezwolenie austriackim władzom.

Czytaj także: Polska odbuduje pomnik UPA w Hruszowicach? Zaskakujące doniesienia ukraińskich mediów

Służy będą miały wgląd w telefon komórkowy osoby ubiegającej się o azyl, by zweryfikować jej tożsamość i trasę podróży. Jeśli uchodźca ma przy sobie pieniądze w gotówce, będzie można potrącić z nich kwotę do 840 euro jako wkład w koszty jego utrzymania.

Rząd planuje również zmniejszenie skali pomocy socjalnej dla wszystkich przybyszów. Przez pierwszych pięć lat pobytu nie będą dostawać świadczeń socjalnych. Niektóre świadczenia mają być przekazywane np. w formie ubrań. Zmiany będą również w aspekcie deportacji.

„Uchodźcy dopuszczający się czynów karalnych mają być natychmiast umieszczani w areszcie deportacyjnym i konsekwentnie wydalani z kraju” – wyjaśnił Heinz-Christan Strache. Deportowani mają być też nieletni przestępcy.

NDIE.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY