Z. Przebitkowski: “Środowiska antyklerykalne miały na pielgrzymce związane ręce” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gościem internetowej telewizji Mediów Narodowych był Ziemowit Przebitkowski – nowo wybrany prezes Młodzieży Wszechpolskiej. W rozmowie z Konradem Smuniewskim poruszył temat najważniejszego duchowego wydarzenia narodowców, a więc V Pielgrzymki Środowisk Narodowych na Jasną Górę.

Były zamiary zakłócenia tego pięknego wydarzenia, niemniej spaliły na panewce. W związku z tym, że grupy antyklerykalne i antyfaszystowskie pójdą za nami, gdziekolwiek byśmy nie chcieli zrobić przemarszu, więc postanowiliśmy, że zrobimy naszą prezentację przed pomnikiem kardynała Wyszyńskiego – podkreślał Ziemowit Przebitkowski.

Trzeba zaznaczyć, że są to ludzie dla których nie ma świętości. Nikt z działaczy nie dał się sprowokować, pomimo tego, że takie próby były. Jednak antyklerykałowie nie prowokowali tak bardzo, ale nie dlatego, że nie chcieli, tylko dlatego, że nie mieli takiej możliwości – dodał prezes Młodzieży Wszechpolskiej.

Konrad Smuniewski zapytał się gościa Mediów Narodowych o próby odwołania pielgrzymki przez demoliberałów – Wyjątkowo bezczelność, że skrajni antyklerykałowie starają się narzucić duchownym na Jasnej Górze kto ma organizować pielgrzymki. Trudno to komentować w sposób inny niż śmiechem – komentował Ziemowit Przebitkowski.

Całość rozmowy z Ziemowitem Przebitkowskim w poniższym materiale. Aby być na bieżąco z nowościami od Mediów Narodowych subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY