Warszawaicy za życiem. Sukces marszu prolife

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

8 edycja Marszu Świętości Życia okazała się sukcesem. Zgromadziło się kilka tysięcy osób, by pokazać, że nie jest im obojętne życie nienarodzonych.

Głównym hasłem marszu było: Jestem za życiem. Zaczął się on od mszy świętej, w archikatedrze św. Jana Chrzciela, której przewodniczył metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz. W trakcie homilii napominał, że życie ludzkie jest świętością.

– Mamy dawać świadectwo za życiem, mamy być świadkami, że życie ludzkie jest święte.

Organizatorami marszu była Archidiecezja  Warszawska oraz diecezja warszawsko-praska. O bezpieczeństwo uczestników zgromadzenia dbała straż Marszu Niepodległości.

Kardynał Nycz podczas kazania przywolywal również osobę Benedykta XVI.

– Są takie sprawy, nad którymi głosować nie wolno, ponieważ są one ustanowione przez Stwórcę raz na zawsze. Do takich spraw należy ludzkie życie – cytował.

Kończąc homilię powiedzial:

– Uczestnicząc w ttegorocznym marszu, chcemy dawać świadectwo, że jesteśmy wrażliwi na te wszystkie dzieci, które są w domach dziecka, żłobkach, w szpitalach położniczych czekających na rodziny, które wezmą, które adoptują, które przyjmą dziecko, które z jakichkolwiek powodów nie ma swoich prawdziwych rodziców by je wychowywać.

Marsz odbył się bez zakłóceń, w pięknej, chrześcijańskiej i rodzinnej atmosferze.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY