Polskie celebrytki i modelki prostytuowały się w Dubaju – Piotr Krysiak ujawnia okoliczności swojego śledztwa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dziennikarz Piotr Krysiak ujawnił kulisy swojego śledztwa ws. wyjazdów celebrytek i modelek do Dubaju. Polskie modelki jeździły tam w charakterze luksusowych prostytutek.

O sprawie było głośno już w 2015 roku, kiedy blogerzy z Tag The Sponsor przeprowadzili prowokację. Pomysłodawcy serwisu podszywali się pod osobę, która reprezentuje milionerów. Za pomocą maila bądź telefonu przedstawiali swoje oferty – za kilka dni spędzonych w towarzystwie arabskich szejków modelki miały dostać kilka tysięcy dolarów.

W ten sposób “ofiarą” portalu padło kilka modelek i celebrytek z Polski. W Tag The Sponsor poświęcono im obszerny wpis, gdzie można było przesłuchać m.in. zapis rozmowy, w której “agentka” modelek zapewnia, że kobiety będą towarzyszyć na jachcie arabskim szejkom.

Dziennikarz Piotr Krysiak, były współpracownik “Wprost” postanowił przeprowadzić śledztwo dotyczące wyjazdów modelek do Dubaju w celach zarobkowych. W ten sposób została napisana książka „Dziewczyny z Dubaju”, która 18 kwietnia ukaże się na rynku. Opisane wydarzenia miały miejsce w latach 2005-2009.

Dziennikarz oparł się na dokumentach sądowych. Krysiak opisał w książce m.in. przypadki sutenerek, które zostały skazane za wysyłanie polskich celebrytek do Dubaju. Jedna z nich wygrała nawet konkurs Miss Polonia, druga zdobyła kilka europejskich tytułów, inna była uczestniczką popularnego programu „Top Model”, kolejna zagrała epizod w filmie „Sfora”, a jeszcze inna, jak pisała prasa, została dziewczyną popularnego serialowego aktora – wymienia autor publikacji.

wprost/fot. TagThesponsor-maxpixles

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY