Wicepremier Szydło zapowiada podwyżki emerytur: “To najpoważniejsze i największe wyzwanie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikimedia commons

Wicepremier Beata Szydło na antenie TV Trwam zapewniała o trwających pracach nad podwyżką emerytur. Konkretne rozwiązania mają zostać przedstawione już w przyszłym roku.

Wicepremier zapewnia, iż prace na podwyżką emerytur to “najpoważniejsze i największe wyzwanie” jeśli chodzi o politykę senioralną.

To wymaga oczywiście czasu, to wymaga też zastanowienia. I zdajemy sobie również sprawę, że to przede wszystkim będzie uzależnione też od wzrostu gospodarczego, od sytuacji finansów, która jest dobra, ale potrzebujemy takiej pełnej stabilizacji, przeświadczenia, że system który będzie wprowadzony będzie system dobrym. Myślę, że 2019 rok to jest ten rok, kiedy będziemy mogli już przedstawić i zaproponować jakieś konkretne rozwiązania- zapowiada wicepremier.

Beata Szydło odniosła się również do kwestii minimalnej emerytury dla kobiet, które urodziły co najmniej czwórkę dzieci, osiągnęły wiek emerytalny, ale nie mają nawet minimalnego świadczenia. Wicepremier zapewnia, iż zamiarem rządu jest, aby ten projekt ustawy wszedł w życie jeszcze w tym roku.

Czy i tym razem zakończy się na obietnicach…?

niezalezna.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY