Młodzież Wszechpolska wybrała nowe władze organizacji – prezesem Ziemowit Przebitkowski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Młodzież Wszechpolska podczas V Pielgrzymki Środowiska Narodowego na Jasną Górę zorganizowała zjazd, na którym wybrano władze organizacji. Nowym prezesem został Ziemowit Przebitkowski.

Zjazd odbył się 14 kwietnia, podczas corocznej pielgrzymki narodowców do Częstochowy, która każdego roku jest organizowana przez Młodzież Wszechpolską. W sobotę do klasztoru na Jasnej Górze w Częstochowie przybyli aktywiści i sympatycy idei narodowej. Narodowcy, tak jak wcześniejsze pokolenia działaczy ruchu narodowego, jak co roku zdążają na Jasną Górę, aby oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie.

Jednym z ważniejszych punktów pielgrzymki był Zjazd MW, gdzie kilkaset członków organizacji wybrało nie tylko nowego prezesa, ale także Radę Naczelną oraz Zarząd Główny Młodzieży Wszechpolskiej. W trakcie zjazdu przyjęto do MW nowych członków.

Głównym punktem było jednak wybranie nowego prezesa – jednogłośnie został nim wybrany kol. Ziemowit Przebitkowski.

https://www.facebook.com/narodowcy/videos/1811611188883527/

Tradycyjnie udział w pielgrzymce wzięły wszystkie struktury Młodzieży Wszechpolskiej, można było zobaczyć działaczy z odległego Szczecina, Białegostoku, Olsztyna czy Rzeszowa. Na pielgrzymkę przybyli także sympatycy idei narodowej – w tym działacze Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Pielgrzymka przebiegła bez zakłóceń ze strony tzw. demokratów. Wydarzenie tradycyjnie już zakończyło się przemarszem pod Pomnik Nieznanego Żołnierza pod szczytem jasnogórskim.

MłodzieżWszechpolska

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY