Aż 62% Ukraińców chce ponownie przyjechać do Polski w celach zarobkowych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Personnel Service przedstawił raport – “Barometr Imigracji Zarobkowej – I półrocze 2018”, z danych wynika jasno, że aż 62% Ukraińców chce ponownie przyjechać do Polski w celach zarobkowych.

Finanse są jednym z najważniejszych powodów emigracji. Wyższe zarobki czy możliwość rozwoju zawodowego przyciągają pracowników. Kiedy jednak wybieramy docelowe miejsce wyjazdu, dochodzą argumenty emocjonalne – powiedział prezes Personnel Service, Krzysztof Inglot.

Chęć powrotu pokazuje, że pracownicy zza wschodniej granicy dobrze się u nas czują. W Polsce Ukrainiec zarobi nawet czterokrotność ukraińskiej pensji – podkreślał Inglot.

Ukraińcy wybierają Polskę przede wszystkim ze względu na bliskość geograficzną obu państw (54% wskazań). Na drugim miejscu znalazła się wysokość zarobków (44%), a na trzecim niska bariera językowa (34%).

Siatka Ukraińców pracujących w Polsce jest już na tyle rozległa, że chętnie wykorzystują ją pracodawcy. W celu znalezienia nowych kandydatów do pracy 36% firm prosi o pomoc Ukraińców, którzy aktualnie są w Polsce  – można przeczytać w raporcie firmy.

Warto dodać, że firma Firma Personnel Service od ponad 8 lat specjalizuje się w rekrutacji cudzoziemców na potrzeby polskich pracodawców. Jest także liderem zatrudnienia pracowników z Ukrainy.

bankier.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY