Timmermans: “Liczymy na szybkie rozwiązanie praworządności w Polsce” – porozumienie na linii Polska – KE w połowie maja

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia commons

Frans Timmermans kolejny raz odniósł się do konfliktu na linii Polska – Bruksela. Wczoraj na spotkaniu unijnych komisarzy powiedział – Liczymy na szybkie rozwiązanie praworządności w Polsce. Polski rząd pracuje konstruktywnie.

Radio Maryja podaje, że do porozumienia może dojść już w połowie maja. Zastrzega jednak, że są to nieoficjalnie informacje. Według nich to Frans Timmermans powiedział tak do unijnych komisarzy tuż po spotkaniu z polskimi władzami w Warszawie.

Czytaj więcej: Skandaliczne groźby Timmermansa wobec Polski! “KE wykorzysta każdy instrument”

Słowa szefa KE komentuje poseł Tadeusz Cymański – Nigdy nie ukrywaliśmy tego, że źródłem całego napięcia i tej całej sytuacji, która powstała, nie jest chłodna, obiektywna ocena sytuacji, tylko zamieszanie i rwetes – niestety, stymulowane też w Parlamencie Europejskim. Natomiast ta teza, która się pojawiała, mówiąca o zagrożeniu czy wręcz niszczeniu demokracji, kompletnie nie przystawała do rzeczywistości.

Nie mamy się co na wyrost cieszyć, ale prawdą jest, że to nie jest już kwestia jakichś takich enigmatycznych zapowiedzi. To są bardzo ważne słowa, które dają nam podstawy do odpowiedzialnej nadziei – dodał w rozmowie z dziennikarzem Radia Maryja.

Jeszcze pod koniec kwietnia informowaliśmy o tym, że polityk UE przyjedzie do Polski na zaproszenie ministra Jacka Czaputowicza. Wizyta Timmermansa była kontynuacją rozmów pomiędzy polskimi władzami a Komisją Europejską odnośnie sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego.

MediaNarodowe/RadioMaryja

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY