Podkomisja smoleńska wydała do tej pory 5,9 mln zł – w tym ok. 900 tys. w tym roku

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ wikipedia.pl

Podkomisja powołana przez ówczesnego ministra obrony Antoniego Macierewicza zajmuje się badaniem przyczyn katastrofy smoleńskiej od lutego 2016 r. Po odwołaniu Macierewicza z funkcji szefa MON został on przewodniczącym podkomisji.

Na wniosek opozycji wiceminister obrony Wojciech Skurkiewicz oraz przewodniczący podkomisji, były szef MON Antoni Macierewicz przedstawili posłom informacje na temat wydatków podkomisji. Kierowana przez byłego ministra obrony Antoniego Macierewicza podkomisja do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej wydała do tej pory 5,9 mln zł, w tym ok. 900 tys. w tym roku – podano na posiedzeniu sejmowej komisji obrony narodowej.

Wiceminister Skurkiewicz wyjaśnił, że w roku 2016 wydatki wyniosły 1,463 mln zł (choć początkowo planowano 4 mln zł), zaś w roku 2017 r. wydano 3,517 mln zł (pierwotnie planowano 4,602 mln zł).  Politycy porównali dane z kwotami jakie wydała komisja Jerzego Millera ws. katastrofy smoleńskiej. Jej funkcjonowanie kosztowało 2,921 mln zł, zaś wydatki na ekspertyzy kosztowały 3,189 mln zł. W sumie daje to 6,11 mln zł.

Czytaj więcej: PO chce rozliczyć Macierewicza za sprawę Nangar Khel

To nie pierwszy wniosek opozycji dotyczący Antoniego Macierewicza. Na początku kwietnia Platforma Obywatelska zapowiedziała złożenie wniosku do prokuratury o zbadanie sprawy Nangar Khel. PO chce, aby zbadano rolę Macierewicza w tej sprawie.

Wiceszef MON poinformował dodatkowo, że wydatki na odszkodowania dla rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej w latach 2010-15 wyniosły 71 mln zł, zaś od 2016 r. do teraz – 21,5 mln zł.

Defence24.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY