Bronisław Komorowski stanie przed prokuraturą. Odpowie w sprawie Smoleńska

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fakt.pl

Dziś przed południem były prezydent Bronisław Komorowski będzie zeznawał w Prokuraturze Krajowej. Sprawa ma związek z ewentualnym niedopełnieniem obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych po katastrofie smoleńskiej.

Postępowanie dotyczy ówczesnych prokuratorów Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zarzuca się im zaniedbania w trakcie prowadzenia śledztwa. Nie uczestniczyli oni w sekcjach zwłok ofiar katastrofy na terenie Rosji. Mieli nawet nie wnioskować o dopuszczenie ich do sekcji. Po przewiezieniu ciał do Polski także mieli nie nakazać wykonania sekcji.

Komorowski: Domaganie się przez Polskę reparacji to błąd, skutki będą katastrofalne

W tej sprawie w sierpniu ub. roku przesłuchiwany był szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Zeznania złożyli także m.in. b. minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, b. premier Ewa Kopacz, b. minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, b. prokurator generalny Andrzej Seremet, b. naczelny prokurator wojskowy gen. Krzysztof Parulski.

O wezwaniu na przesłuchanie poinformował we wtorek za pośrednictwem Polsat News. Tego samego dnia potwierdziła to Prokuratura.

Zobacz też.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY