Będzie rezolucja PE uderzająca w Węgry? Już zgłoszono projekt!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dzisiaj w Parlamencie Europejskim przedstawiono projekt rezolucji, której głównym założeniem jest stwierdzenie, że na Węgrzech istnieje poważne ryzyko naruszenia praworządności. Projekt zakłada zwrócenie się do Rady UE o uruchomienie wobec Węgier art. 7 traktatu UE. Przedstawiciele partii rządzącej na Węgrzech nie szczędzą mocnych słów.

Główne założenie zaprezentowanego dzisiaj w Brukseli projektu rezolucji PE jest takie, że na Węgrzech istnieje poważne ryzyko naruszenia praworządności. Propozycja zakłada zwrócenie się do Rady UE o uruchomienie wobec Węgier art. 7 traktatu UE.

Minął czas wydawania ostrzeżeń. Unia Europejska musi teraz stanąć w obronie rządów prawa i wszcząć postępowanie przeciwko Węgrom na mocy art. 7. – powiedziała w Brukseli sprawozdawczyni projektu Judith Sargentini (Zieloni).

Projekt rezolucji spotkał się z mocną odpowiedzią przedstawicieli rządzącego na Węgrzech Fideszu, który kilka dni temu ponownie zwyciężył w wyborach parlamentarnych uzyskując większość konstytucyjną. Jesteśmy tuż po wyborach, a brukselscy ludzie Sorosa przypuścili na Węgry frontalny atak w Parlamencie Europejskim – oświadczył rzecznik Fideszu Balazs Hidveghi.

Zaprezentowany dokument to ewidentny kolejny nacisk polityczny, poprzez który chcą zmusić Węgry do przyjęcia migrantów. – dodał rzecznik.

 

wmeritum.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY