Trump o prezydencie Syrii: “On jest zwierzęciem. Słono za to zapłaci”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Trump

/ fot. flickr

Trump odniósł się do ostatnich wydarzeń w Syrii. Oskarża prezydenta Syrii Baszara el-Asada o atak chemiczny przeprowadzony w mieście Duma.

To nie koniec – prezydent USA nazwał również legalnego prezydenta Syrii “zwierzęciem”. Odniósł się także do Rosji i Iranu, oskarżył te dwa państwa o wspieranie syryjskiej władzy. W Dumie zginęło 11 osób w wyniku uduszenia spowodowanego dymem z broni konwencjonalnej. 70 osób miało kłopoty z oddychaniem.

Wielu zginęło, w tym kobiety i dzieci, w bezmyślnym ataku CHEMICZNYM w Syrii. Miejsce okrucieństwa jest zablokowane i otoczone przez wojsko syryjskie, powodując, że jest całkowicie niedostępne dla świata zewnętrznego. Prezydent (Władimir) Putin, Rosja oraz Iran odpowiadają za wspieranie Asada. Słono za to zapłaci – napisał Trump na Twitterze.

Nie ma jednoznacznych dowodów, które potwierdzają słowa Trumpa. Do sprawy odniósł się także szef rosyjskiego centrum do spraw deeskalacji w Syrii, generał brygady Jurij Jewtuszenko. Zdecydowanie dementujemy tę informację – odpowiedział zapytany o formułowane pod adresem Syrii oskarżenia o przeprowadzenie ataku chemicznego.

Czytaj więcej: Donald Trump wyśle wojsko na granicę z Meksykiem

Niniejszym ogłaszamy, że jesteśmy gotowi wysłać rosyjskich specjalistów w dziedzinie ochrony przed promieniowaniem, atakami chemicznymi i biologicznymi, aby zebrać informacje, jak tylko Duma będzie wolna. Potwierdzą one prawdziwą naturę tych oskarżeń – przekonywał Jewtuszenko.

onet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY