Oszuści polują na klientów największego polskiego banku! Tak wyglądają fałszywe maile

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Bank PKO BP ostrzega na swoich stronach przed oszustami, którzy podszywając się pod instytucję rozsyłają maile z linkami do fałszywych stron. Podanie tam swoich danych może grozić utratą środków na koncie. 

Ostrzegamy przed fałszywymi mailami rozsyłanymi przez cyberprzestępców. Pod pozorem blokady przelewów i konieczności weryfikacji tożsamości proszą o kliknięcie w fałszywy link i podanie poufnych danych. – alarmuje na swojej stronie internetowej PKO BP.

Fałszywy mail może wyglądać tak jak na poniższym zdjęciu:

Po kliknięciu w podany w treści wiadomości link, użytkownik zostaje przekierowany do fałszywej strony imitującej tę bankową. Tam proszony jest o podanie poufnych danych takich jak hasła do konta w serwisie bankowości elektronicznej, numeru PESEL oraz numeru i serii dowodu osobistego.

Przypominamy, że bank nigdy nie prosi podanie tego rodzaju danych przy logowaniu oraz nigdy nie rozsyła maili z linkiem do logowania do serwisu transakcyjnego. Prosimy zawsze zwracać uwagę na niestandardowy wygląd strony logowania, np. niewłaściwy adres, brak obrazka bezpieczeństwa” – ostrzegają w komunikacie przedstawiciele banku.

PKO BP

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY